Recenzja filmu pt. „Czerwony Kapturek-prawdziwa historia”

„Czerwony Kapturek-prawdziwa historia” to amerykański film animowany, który został wyreżyserowany przez Cory Edwardsa. Polski dubbing ukazał się 3 marca 2006 roku. W polskiej wersji głosu udzielili między innymi: Jolanta Fraszyńska, Piotr Machalica, Adam Ferency i Miriam Aleksandrowicz.

Film ten opowiada o historii Czerwonego Kapturka w trochę nowej, niecodziennej i innej wersji. Babcia jest tam ukazana w nowoczesny sposób- jest szalona i wysportowana, razem z innymi babciami uprawia sporty ekstremalne. Cały film jest przedstawiony w formie przesłuchania świadków w sprawie zakłócania porządku w chatce babci. Tradycyjnie, znajduje się tam scena znana z pierwotnej wersji Czerwonego Kapturka.

Myślę, że film ten jest bardzo fajny i ciekawy. Przedstawia zabawnie postacie i jest dobrze wykonany. Animacje mogłyby być trochę lepsze, ale nie przeszkadzają w oglądaniu. Jest o wiele śmieszniejszy od tej prawdziwego Czerwonego Kapturka.

Natalia Szarek

Redakcja LIDER




Recenzja filmu pt. „Życie Pi”

Film pt. „Życie Pi” został wyreżyserowany przez Ang’a Lee. Gatunki, jakie przedstawia to dramat i fantasy. Wyprodukowano go w 2012 roku, a polskiego dubbingu doczekał się na początku 2013r. Głosu udzielili w nim między innymi: Piotr Bajtlik, Miłogost Reczek i Maciej Falana.

„Życie Pi” opowiada o chłopcu-Piscine, który jest synem dyrektora ogrodu zoologicznego. Jego ojciec postanawia przenieść zoo z Indii do Kanady. Dlatego, pakuje wszystkie zwierzęta oraz rodzinę na statek i wyruszają nim do Kanady. Podczas sztormu statek ulega zniszczeniu i ratuje się Piscine oraz kilka zwierząt, w tym tygrys bengalski, orangutan, zebra i hiena. Przebywają oni na łódce ratowniczej. Tam Piscine musi przetrwać razem z dzikim zwierzętami i poradzić sobie z kończącymi się zapasami jedzenia i wody pitnej.

Myślę, iż ten film jest warty uwagi. Porusza tematykę przetrwania. Gra aktorów jest na naprawdę wysokim poziomie. Ogląda się go dobrze, a muzyka jest dobrze dobrana. Zachęcam do oglądnięcia tego filmu samemu.

Natalia Szarek

Redakcja LIDER



Recenzja filmu pt. „Trzy kroki od siebie”

Film Justina Baldoni pt. „Trzy kroki od siebie” to amerykański dramat romantyczny. Premiera tego filmu w języku polskim ukazała się nie dawno, bo 10 maja 2019 roku. Główni występujący aktorzy to: Haley Lu Richardson i Cole Sprouse.

Will i Stella to para nastolatków chorujących na mukowiscydozę. Przez większość swojego życia są skazani na mieszkanie w szpitalu. Zakochują się w sobie nawzajem. Niestety los ich pokarał i przez swoją chorobę nie mogą się do siebie zbliżać. W trakcie leczenia Will traci nadzieję na odzyskanie zdrowia i nie wykonuje poleceń lekarzy, a Stella robi wszystko by przemówić mu do rozsądku.

Moim zdaniem film ten jest naprawdę wspaniały. Historia wzrusza i pozostaje w pamięci na dłużej. Aktorzy świetnie się zagrali swoje role. Naprawdę podobał mi się ten film i serdecznie polecam go każdemu.

Natalia Szarek

Redakcja LIDER




Recenzja filmu pt. „Film o pszczołach”

„Film o pszczołach” to film przygodowy, komedia wyreżyserowana przez Steve’a Hicknera i Simona J. Smith’a. Polski dubbing filmu po raz pierwszy ukazał się 16-ego listopada 2007 roku. W nim głosu udzielili między innymi: Maciej Stuhr, Joanna Trzepiecińska, Tomasz Bednarek i Piotr Zelt.

Film ten opowiada o pszczole-Barrym Bensonie, który ukończył właśnie szkołę. Różni się on od innych pszczół, ponieważ nudzi go życie pracujących pszczół. Nie chce on robić tego samego, co jego przyjaciele. Przy najbliższej okazji ucieka z ula do miasta i tam, mimo zakazu zaprzyjaźnia się z człowiekiem –Vanessą. Barry dowiaduje się o wykorzystywaniu pszczół przez ludzi poprzez wycieczkę do sklepu, postanawia się temu sprzeciwić i zmienić los swoich małych przyjaciół…

Film ten bardzo mi się podobał i polecam go wszystkim. Ma ładną grafikę i animację. Zwraca uwagę na pracowitość i znaczenie pszczół, pokazuje ich ciężką pracę.

Natalia Szarek

Redakcja LIDER



Recenzja filmu pt. „Potwory kontra obcy”

„Potwory kontra obcy” to film fantastyczno-naukowy, akcji wyreżyserowany przez Roba Lettermana i Conrada Vernona. Został on zdubbingowany na język polski i jego premiera ukazała się 29 maja 2009 roku. Osoby, które udzieliły głosu w tym dubbingu to: Barbara Kałużna, Wojciech Paszkowski, Jarosław Boberek, Grzegorz Pawlak i Mieczysław Morański.

Film ten opowiada o historii Susan Morphy, która miała właśnie wziąć ślub. Wszystko byłoby przygotowane na ostatni przysłowiowy ‘guzik’ ale nie przewidziano, że na miejscu spadnie meteoryt i uderzy w Susan. Gdy nastał już czas samego ślubu niespodziewanie Susan zaczyna się powiększać do gigantycznych rozmiarów. Goście, którzy przyszli na jej wesele wyglądali przy niej jak mrówki. Przyjeżdżają specjalne służby i zabierają Susan do podziemnej celi potworów. Tam, poznaje mnóstwo innych potworów, z którymi się zaprzyjaźnia. Na Ziemi ląduje kosmiczny robot. Potwory i Susan, teraz: ‘Gigantika’ idą na akcję, by uratować świat przed robotem, który niebezpiecznie strzela i atakuje ludzi.

Moim zdaniem jest to dobry film. Posiada dobrą grafikę, a postacie są dopracowane. Serdecznie polecam wszystkim ten film, ale w szczególności fanom filmów fantasy.

Natalia Szarek

Redakcja LIDER




Recenzja filmu pt. „Kraina lodu”

„Kraina lodu” to film fantastyczny, bajka wyreżyserowana przez Chrisa Bucka i Jennifer Lee. Swojej polskiej premiery doczekała się 29 listopada 2013r. Film ten powstał w Stanach Zjednoczonych i został zdubbingowany na język polski. Rolą głównym głos udzielili: Anna Cieślak, Magdalena Wasilik, Lidia Sadowa i Katarzyna Łaska.

Akcja „Krainy lodu” toczy się w Arendelle. Anna i jej starsza siostra Elsa są księżniczkami i żyją w zamku. Dowiadują się, że Elsa posiada niezwykłą moc i potrafi własnymi rękami wytworzyć śnieg i zamrażać wszelką wodę. Pewnego razu podczas zabawy z młodszą siostrą przez przypadek trafia ją zaklęciem. Anna traci pamięć, ale dzięki temu przeżywa. Rodzice dziewczynek umierają, a te zostają same. Od czasu wypadku Elsa stara się już używać swojej mocy i nosi rękawiczki. Unika zabawy z siostrą. Gdy Elsa osiąga wiek, w którym może stać się królową, urządzają przyjęcie. Anna poznaje na przyjęciu Hansa, w którym się zakochuje i jeszcze tego samego dnia chce wziąć ślub. Gdy prosi siostrę o błogosławieństwo nie dostaje go, a Elsa wybucha złością. Niespodziewanie Anna ściąga rękawiczki siostrze, a ta zamraża część zamku. Przestraszona wyzwiskami do niej kierowanymi ucieka. Anna rusza w pogoń za siostrą, a w Arendelle nastaje zima stulecia wywołana przez Elsę.

Myślę, że film ten jest warty polecenia. Szczególnie przypadnie do gustu osobom młodszym, ale i nie tylko. Historia jaką porusza jest ciekawa. Wprowadzone w filmie piosenki urozmaicają go. Animacje i postacie są starannie i precyzyjnie wykonane.

Natalia Szarek

Redakcja LIDER




Recenzja filmu pt. „Zaplątani”

„Zaplątani” to komedia muzyczna i fantasy wyreżyserowana przez Glena Keane'a. Swojej premiery doczekała się 24 listopada 2010r. Film ten został zdubbingowany na język polski, a głos głównym postaciom udzielili: Julia Kamińska, Maciej Stuhr i Danuta Stenka.

Roszpunka to zaginiona księżniczka, którą gdy była mała, pewnej nocy uprowadzono z zamku. Rodzice poszukiwali jej od wielu, wielu lat. Kobieta, która ją uprowadziła, zamknęła Roszpunkę wysoko na wieży. Odwiedzała ją każdego dnia i wmawiała jej, że jest jej prawdziwą mamą. Zrobiła to dla czarodziejskiej mocy włosów Roszpunki. Miały one dar odmładzania, przez co kobieta ta mogła zostać wiecznie żywa, młoda i piękna. Zbliżały się kolejne urodziny Roszpunki. Był to wyjątkowy czas, gdyż z okna wieży, co roku widziała, jak na niebie unosi się mnóstwo lampionów. Rodzice Roszpunki razem z całym miasteczkiem wypuszczali je dla pamięci o zaginionej córce. Niespodziewanie do wieży włamuje się Flynn-poszukiwany złodziej, który trafił tam, uciekając przed strażą. Przestraszona Roszpunka uderza i związuje Flynna. Gdy ten odzyskuje przytomność, na prośbę Roszpunki zabiera ją z wieży i udają się w podróż, której celem było zobaczenie lampionów z bliska. Był to pierwszy raz, gdy Roszpunka postanowiła się sprzeciwić swojej matce.. Jak potoczą się losy bohaterów? Czy Roszpunce uda się spełnić swoje marzenie?

Film ten jest godny polecenia. Posiada zabawne wątki, a muzyka w filmie dodaje mu lekkości. Myślę, że seans ten jest dobry na piątkowy lub sobotni wieczór dla zarówno starszych, jak i młodszych widzów.

Natalia Szarek

Redakcja LIDER




Recenzja filmu pt. „Gnomeo i Julia”

„Gnomeo i Julia” to amerykańsko-brytyjski film animowany, komedia wyreżyserowana przez Kell’ego Asbury. Polski dubbing miał swoją premierę 6 maja 2011 roku. Osobami, które udzieliły tam głosu są między innymi: Natasza Urbańska, Maciej Stuhr, Borys Szyc, Cezary Pazura i Piotr Adamczyk. Jest to adaptacja sztuki W. Szekspira pt. „Romeo i Julia”.

Film ten opowiada o dwóch rodzinach krasnali ogrodowych. Mieszkają oni na sąsiednich działkach i od lat prowadzą ze sobą wojnę, tak jak ich właściciele. Gnomeo zakochuje się Julii. Nie byłoby w tym żadengo problemu, gdyby nie to, że pochodzą oni z dwóch innych rodzin krasnali. Ich miłość jest zakazana, dlatego spotykają się w nocy. Jednocześnie pozostałe krasnale dalej toczą zaciekły bój i robią sobie na przekór.

Moim zdaniem film ten jest warty polecenia. Animacja jest dobra, ale mogłaby być trochę lepsza. Postacie, jak na krasnale są dosyć ładne. Teksty bohaterów bardzo mi się podobały. Reasumując, film ten oceniam pozytywnie.

Natalia Szarek

Redakcja LIDER




„Przeminęło z wiatrem” (FILM)

Do oglądnięcia tego filmu nakłoniła mnie moja mama, gdy na lekcji historii analizowaliśmy wojnę secesyjną. I nie powiem, dzięki temu filmowi zrozumiałam o co Amerykanom tak naprawdę w tej wojnie domowej chodziło.

„Przeminęło z wiatrem” to stary film, bo nakręcony jeszcze przed wybuchem II wojny światowej. Porównując go jednak z naszymi polskimi filmami to z początku nie mogłam uwierzyć, że był on wtedy kręcony. Jakość nagrania wspaniała jak na tamte czasy a do tego film jest w oryginale w kolorze.

Jest on z gatunku melodramat. Nakręcony, jak już wspominałam, w Stanach Zjednoczonych. Scenariusz oparty został na podstawie powieści Margaret Mitchell o tym samym tytule. Akcja filmu dzieje się w czasach wojny secesyjnej (lata 60 XIX wieku), a główna bohaterką jest Scarlett O’hara.

Na początku pokazany jest sielski obraz południowych stanów. Bogaci plantatorzy żyją sobie w luksusie a usługują im czarnoskórzy niewolnicy. Pewni siebie południowcy wypowiadają wojnę północnym stanom, które nie popierają niewolnictwa i żądają jego zniesienia. Na początku południowcy na polu bitwy odnoszą sukcesy, jednak później sytuacja ich przerasta i w konsekwencji przegrywają całą wojnę. Południe upada i błogie życie przemija jak w tytule z wiatrem….

Cały film to akcja wojny i czasy po jej zakończeniu i cały czas w tle rozgrywają się losy Scarlett i jej rodziny. Nie brakuje wątków miłosnych, wątków komediowych, bo Scarlett jest specyficzną osobą i jej zachowanie i wypowiedzi często bawią. Do historii przeszło jej powiedzenie, że nie będzie dziś o czymś myśleć, bo pomyśli jutro.

Główne role odegrali :Vivien Leigh, Clark Gable, Leslie Howard i Olivia de Havilland. Reżyserem jest Victor Fleming. Film otrzymał aż 8 Oscarów spośród 13 nominacji co stawia go wysoko w klasyfikacji otrzymanych statuetek. Oprócz tego otrzymał szereg innych nagród i wyróżnień. Okrzyknięty został filmem wszechczasów i według mnie słusznie.

Film jest dość długi, bo trwa aż 224 minuty. Nie jest to jednak żadna wada, bo w żadnym momencie nie jest nudny. A długi musi być, bo książka ma aż ponad 1100 stron. Reżyser musiał wybrać najważniejsze wątki i te pokazano w filmie. Film wciąga i jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji go obejrzeć to polecam. W Internecie można go znaleźć bez problemu za darmo, więc zachęcam w wolnym czasie do obejrzenia.

Katarzyna Blicharczyk

Gazetka Lider Odrzykoń




„Serce nie sługa”

Film nakręcony został w 2018 roku a premierę miał w październiku tego samego roku. W kinie na nim nie byłam, ale jest już sprzedawany na DVD, więc kupiłam i obejrzałam. Co ciekawe akcja filmu nie toczy się jak w większości w Warszawie czy Krakowie, tylko nad polskim morzem. A że kręcony był latem to ładnych plenerów i widoków nie brakuje.

Kolejny film o miłości. Daria, grana przez Romę Gąsiorowską przyjaźni się od bardzo dawna z Filipem, granym przez Pawła Domagałę. Filip ma duże powodzenie u kobiet, bo ma w sobie to coś, co przyciąga do niego piękne kobiety. A on korzysta z sytuacji i uwodzi je. Daria patrzy na to z dystansem, czasem go poucza i mówi, że jej się to nie do końca podoba. Pewnego dnia Filip postanawia się zmienić i przypomina Darii, co sobie obiecali dawno temu. Zapewnili siebie nawzajem, że jeśli będą samotni do ukończenia 30 lat, to się pobiorą. I jak postanowili tak zrobili. Czy uda im się pokochać? A może kochali się już od dawna? Czy będą razem? Tego nie zdradzę, ale co mogę powiedzieć to film na końcu zaskakuje….

Oprócz wspomnianej Gąsiorowskiej i Domagały role poboczne grają Borys Szyc, Magdalena Różczka i Mateusz Damięcki. Reżyserem jest Filip Zylber. Film chwilami wzrusza, chwilami bawi. Niektóre wątki są do przywidzenia, a niektóre jak już pisałam zaskakują. Polecam, jeśli ktoś lubi filmy o przyjaźni i o miłości.

Katarzyna Blicharczyk

Redakcja Lider Odrzykoń