Titanic

Film oparty w dużej mierze na faktach...
Opowiada o statku, który z nocy 14 na 15 kwietnia 1912 r tonie. Bowiem powodem tej sytuacji jest otarcie się o górę lodową. Przychodzi czas, którego dużo nie ma... Zaczyna się trasport ludzi na łódki, których i tak nie mają wiele. Wsiadając kobiety z dziećmi. Niestety dla mężczyzn nie ma czasu, miejsca. Jednak jak to opisuje film ? Głównymi bohaterami jest Rose oraz Jack. Ona jest jedną z bogatszych ludzi... On jest zwykłym chłopakiem, który wygrał pieniądze z jednym z barów dlatego też wyrusza w rejs. Ich znajomość się pogłebia. .Nadchodzi czas trzęsienia statku. Wszyscy zaczynają krzyczeć, płakać... Rose dowiadując się, że nie ma miejsca na łódce dla jej ukochanego jak i dla innych ludzi płci męskiej postanawia wysiąść z łódki i umrzeć razem z nim.
Godziny mijają, niektórzy już śpią wiedząc co się dzieje lecz chcą umrzeć we śnie Niektórzy się żegnają inni odpływają, a są i tacy, którzy po prostu się zabijają. Rose i Jacka spotyka jeszcze parę przygód,  ale konczy się na przechyleniu statku...
Czy Rose przeżyje ? Czy Jack przeżyje ? 
W rzeczywistości niewiele ludzi przeżyło jedna z nich zmarła 10 lat temu... Historia prawdziwa i niestety tragiczna...

Film jak najbardziej mi się podobał choć uroniłam podczas oglądania parę łez... Ogólnie dzieje się tam dużo akcji.
Może jeśli nie było by to oparte na faktach nie miało by w sobie czegoś magicznego, przyciągającego.
Dodatkowo do końca czerwca jest wystawa Titanica na która polecam iść... 

Aleksandra Klita 

Gazetka: Szkolny News 
Szkoła im. Tadeusza Kościuszki w Zalasiu



Kopciuszek


Film opowiada o młodej pięknej dziewczynie, córce bogatego wdowca kochającego ją ponad życie. Po śmierci jej matki żeni się z owdowiałą kobietą mającą dwie córki. Po krótkim czasie ojciec kopciuszka umiera w niewiadomych okolicznościach.
Dziewczyna staje się służącą swoje rodziny. Po pewnym czasie ciężkich zmagań Kopciuszek zaprzyjaźnia się że zwierzętami mającymi dom w jej domu, którzy pomagają jej w wielu czynnościach domowych i w jednej magicznej chwili.
Film, a raczej baśń  pt. "Kopciuszek" jest jedną z najstarszych produkcji Disneya. Mimo to można zobaczyć piękne telewizyjne  wykonanie baśni Braci Grimm 

Bajka moim zdaniem napawają jest ogromnym optymizmem oraz wielkimi ambicjami. Pokazuje, że marzenia optymizm oraz miłość to trzy filary naszego zarazem krótkiego jak i długiego życia

Aleksandra Klita 
Gazetka   Szkolny News 
Szkoła im Tadeusza Kościuszki w Zalasiu



RECENZJA FILMU „PLAYER ONE”, reż. S. Spielberg

Fabuła filmu „Player One” nie jest zbyt rozbudowana ani nie posiada ponadczasowego przesłania. Nie ma nic nadzwyczajnego w twierdzeniu, że „świat wirtualny nie zastąpi nam prawdziwego życia. Cieszmy się nim, bo czas mija nieubłaganie i niedługo możemy się zorientować, że jego najlepsze momenty spędziliśmy, siedząc otępiale przed telewizorem czy z goglami na twarzy”. Rzeczywistość 2045 roku nie przedstawia się zbyt kolorowo. Światem rządzi chaos, a główny bohater Wade Watts (Tye Sheridan) czuje, że egzystuje, tylko gdy ucieka do OASIS wirtualnego uniwersum. Zresztą w ten sposób postępuje większość pozostałych przy życiu ludzi. W OASIS podróżują, przeżywają przygody i są kimkolwiek zapragną. Jedyne, co ich ogranicza, imaginacja. Niesłychaną rozrywką staje się trzyetapowy konkurs, w którym nagrodą jest olbrzymia fortuna i całkowita kontrola nad uniwersum. Rozgrywki organizuje dziwny geniusz James Halliday (Mark Rylance), który stworzył OASIS, a w drodze eliminacji szuka godnego następcy. Nasz bohater Wade i jego przyjaciele z "Wielkiej Piątki" podejmują wyzwanie i szukają skarbów w wyimaginowanej rzeczywistości. Wkrótce okazuje się, że w tak fantastycznym świecie, pełnym niespodzianek, ale i niebezpieczeństw, czeka na nich niezwykle ważna misja ocalenia OASIS.

Film godny polecenia młodzieży jak i dorosłej widowni. Zawiera mnóstwo dobrze wykonanych ujęć i zdjęć wirtualnej rzeczywistości. Będzie odpowiedni na relaks w gronie przyjaciół.

Julia Rudnicka, „Niecodziennik Szkolny”



Bajka “Coco”

Oglądałam ostatnio bajkę Coco. Jest to bardzo fajna bajka. Ta bajka opowiada o chłopcu, który bardzo lubi grać na gitarze. W końcu dowiaduje się, że jego prapradziadek jest gitarzystą. Jednego dnia zrzucił obrazek i ujrzał swego prapradziadka i właśnie w tym momencie przyszła do niego wiadomość, że jego prapradziadek jest sławny. W końcu skrada gitarę swojego prapradziadka i wtedy przeniosło go do świata zmarłych. W świecie zmarłych ujrzał swoją zmarłą rodzinę. Gdy rodzina wytłumaczyła mu czemu tu jest natknął się na jakiegoś pana był to prapradziadek tego chłopczyka jednak chłopczyk o tym nie wiedział bo myślał, że jego prapradziadek jest sławny. Chłopczyk uciekł z tym panem w poszukiwanie swojego prapradziadka. A zresztą nie będę więcej odpowiadać sami sobie oglądnijcie, a na pewno się Wam spodoba. Serdecznie Polecam.

Oliwia Dyba kl.4 SP The voice of Students



DARY ANIOŁA: MIASTO KOŚCI

Reżyser: Harald Zwart

Data premiery: 21 sierpnia 2013 (Polska)

Po przeczytaniu książki „Dary Anioła: Miasto kości”, chciałam zobaczyć, czy reżyserowi udało się odwzorować całe piękno w filmie.

Fabuła oparta jest na historii pewnej dziewczynie, która poznaje swoje dziedzictwo jako Nocna Łowczyni dzięki pewnemu blondwłosemu nieznajomemu z klubu Pandemonium. Clary nie wiedziała, że to spotkanie wszystko zmieni. Jakiś czas później, kiedy wraca do domu ze spotkania ze swoim przyjacielem, okazuje się, że jej matka została porwana i minimalne pojęcie, kto mógł to zrobić, ma Wielki Czarownik Brooklynu Magnus Bane. Później okazuje się, że to wszystko zrobił Valentine Morgenstern, który podaje się za jej oraz Jace’ a ojca, który chce zdobyć Kielich Anioła. Jest mu on potrzebny do bardzo złych czynów.

Najbardziej podobało mi się, jak przedstawione zostały sceny walki oraz poznanie Aleca z Magnusem. Bohaterowie zostali dobrani bardzo dobrze do postaci, w które się wcielają. Rolę głównej bohaterki zagrała Lily Collins. W tak znaczącej roli wystąpiła pierwszy raz i zagrała bardzo dobrze.

Film niestety, w niektórych momentach różni się od książki, ale to nie przeszkadza w jego oglądaniu. Bardzo go polecam osobom, które lubią fantasty. Są tu wilkołaki i wampiry. Chociaż można powiedzieć, że jest to również film przygodowy. Oczywiście z romansem w tle.

Kamila Kraska

WagnerPress II

Będzin



DOKTOR X – DRAMA QUEEN

Emisja: 18.10.2012 – 13.12.2012

Narrator: Tomorowo Taguchi

Szukając ciekawych dram, natrafiłam na dramę japońską „Doktor X”, która zaciekawiła mnie swoim opisem.

Daimon Michiko to niezależny, samotny chirurg, która ma wstręt do grup, do władzy i ograniczeń. Posiada licencję specjalisty i samodoskonalenie umiejętności.

Michiko została zatrudniona w uniwersyteckim szpitalu ze względu na braki lekarzy. Na początku nie ma lekko, ponieważ nikt jej nie ufa, bo jest niezależnym chirurgiem. Po pewnym czasie zaczynają się do niej przekonywać dzięki temu, jak precyzyjnie i z poczuciem tego, że nie zawiedzie, wykonuje czasem bardzo ciężkie, niekiedy nie do przeprowadzenia operacje. Nasza pani chirurg w trakcie pracy zyskuje kilku przyjaciół, ale też wrogów. Daimon nadal pracuje bardzo ciężko, nawet wtedy, gdy prawie nikt nie trzyma jej strony, ponieważ bardzo zależy jej na pacjentach, chociaż tego nie okazuje.

Ostatnio szukając ciekawych dram natrafiłam na dramę japońską Doktor X która zaciekawiła mnie swoim opisem.

Na początku drama wydaje się nudna, ale gdy ten moment się przetrwa, to ogląda się ją z zapartym tchem, ponieważ ciągle trzyma w napięciu. Pojawia się też trochę komicznych sytuacji, ale też bardzo poważnych. Bardzo polecam ją tym, którzy lubią klimaty medyczne. Najbardziej przypadła mi z bohaterów Michiko. Chyba ze względu na charakter.

Kamila Kraska

WagnerPress II

Będzin



"Linia życia"

"Linia życia" w reżyserii Nielsa Ardena Oplera jest to interpretacja (remake) filmu z 1990r.
Historia opowiada o grupie lekarzy - studentów.
Jedna ze studentek - Courtney, jest zafascynowana życiem po śmierci. Studentka z innymi studentami zaczynają przeprowadzać na sobie bardzo niebezpieczne badania. Wszystko robią w celach naukowych. Bohaterka zwołuje wszystkich przyjaciół do nieużywanej części szpitala, gdzie pod specjalną aparaturą poddaje się działaniom leków i defibrylatora i wchodzi w stan śmierci. Następnie po 4 minutach przy zastosowaniu RKO zostaje przywrócona do życia. W czasie, kiedy podróżuje między życiem, a śmiercią podziwia widoki rozświetlonego miasta latając nad nim. Courtney w noc po odwiedzeniu zaświatów przypomina sobie najdrobniejsze szczegóły, jakie wyczytała w książkach i przewyższa swoja wiedzą innych studentów. Każdy ze studentów doświadcza tego badania oprócz jednego z nich - Raya, ale on pomaga w przywróceniu ich wszystkich do życia. Traktują to jako patent: odejść na chwilę ze świata, by wrócić lepszym i szczęśliwszym. Cały czar radości pryska w momencie gdy występują skutki uboczne na które medycyna nie jest w stanie zadziałać. Wpraszając się do świata zmarłych, bohaterowie otworzyli nieoczekiwane drzwi. Każde z nich zostaje ukarane i prześladowane przez postacie związane z popełnionym grzechem, błędem jakiego w życiu się dopuścili. Aby uratować się muszą naprawić swoje zaniedbania. Film oprócz śmierci Courtney kończy się sukcesem bo wszyscy przyznają się i przepraszają. Film w momencie prześladowania przez postaci nabiera rozpędu i trzyma w napięciu. Straszne sceny przypominają lżejszą wersję horroru co również dodaje emocji oglądającemu. Efekty specjalne czy techniki zastosowane w filmie stwarzają film niebanalnym i na pewno nie nudzącym. Gra aktorska jest również na wysokim poziomie.
Moim zdaniem, jest to bardzo dobry film na wolny wieczór. Poleciłabym go osobom, które lubią czuć dreszcz emocji i nie boją się wystraszyć oraz takim dla których medycyna jest czymś intrygującym.

Anna Aftyka

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie

redakcja: "Szkolniak"



"Listy do M3"

Film "Listy do M3" jest trzecią częścią świątecznej komedii romantycznej, lecz z nowymi wątkami. Film wyreżyserował Tomasz Konecki, a scenariusz napisał Marcin Baczyński i Mariusz Kuczewski. Film posiada doskonałą, gwiazdorską obsadę. Wystąpili w nim, m.in. Tomasz Karolak jako Mikołaj (Melchior), Agnieszka Dygant jako Karina Lisiecka, Piotr Adamczyk jako Szczepan Lisiecki, Magdalena Różdżka jako Karolina, Borys Szyc - Gibon, Izabela Kuna - Agata, Wojciech Malajkat - Wojciech, Andrzej Grabowski - Czarek, Bartosz Obuchowicz - Pingwin, Danuta Stenka - Rudolf... 
Na pochwałę zasługuje świeża, a także żywiołowa. Klimat świąteczny i atmosfera Wigilii Bożego Narodzenia to klimat przewodni tej serii. Mamy tu, przeplatające się losy kilkorga bohaterów, którzy przekonują się o potędze miłości, rodziny, wybaczenia i wiary. Świąteczny czas jest dla nich niezwykły i pełny niespodzianek. Mieliśmy po raz kolejny okazję obejrzeć perypetie starych znajomych z poprzednich części filmu, a więc św. Mikołaja i jego syna, a także nieustannie kłócących się Kariny i Szczepana. Poza nimi pojawili się nowi bohaterowie.
Melchior (T.Karolak) pracuje w centrum handlowym jako Mikołaj. Jego syn Kazik (Mateusz Wirek) wpada na ślad dziadka, który dawno temu zostawił rodzinę i wyrusza by go odnaleźć Jest to wątek wywołujący najwięcej wzruszeń. Szczepan i Karina wychowują wnusia. Karina jest coraz bardziej sfrustrowana byciem babcią, podejrzewa w sobie śmiertelną chorobę. Ich wątek jest jednak najbardziej komediowy. Wojciech (W. Malajkat) jest pogrążony w żałobie po śmierci żony. Pracuje u niego gosposia (I. Kuna), którą zwalnia z pracy, gdyż jej córka Dusia (Weronika Wachowska) myszkuje w jego rzeczach. Gibon (B. Szyc) wzdycha do pani z radia - Karoliny (M. Różdżka). Boguś (Zbigniew Zamachowski) partner Gibona podpowiada mu, żeby zadzwonił do radia i wyznał Karolinie co czuje. Zuza (Katarzyna Zawadzka) snuje się po Warszawie i poznaje Rafała (Filip Pławiak). Obydwoje kochają psy i zbliża ich do siebie niepozorny kundelek. Andrzej (Marcin Kwaśny) szef jednej z warszawskich firm wplątał się w niebezpieczny romans. Ilość wątków jest naprawdę spora. Scenarzyści skupili się jednak głównie na emocjach, jakie konkretne wątki mogą wzbudzić. Oglądając film jest okazja do wzruszenia i do śmiechu, gdyż reżyser potrafił wzbudzić w nas (tak jak scenarzyści) przeróżne emocje.
Film jest lekki, pozytywny, z ciekawą obsadą. Rewelacyjne elementy komediowe wywołują uśmiech na twarzy i poprawiają humor. Muzyka kształtuje nastrój, wprowadza w świąteczny klimat, magiczny czas. Być może "Listy do M3" i dwie pierwsze części staną się świąteczną tradycją i będziemy mogli je oglądać co roku...
Ja osobiście z przyjemnością obejrzę ten film jeszcze raz.

Anna Aftyka
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie
Redakcja Szkolniak



„Tomb Raider”

8 kwietnia wybrałam się do Multikina na film „Tomb Raider”. Reżyserem filmu jest Roar Uthaug. Główną bohaterkę – Larę Croft znałam z opowiadań mojej mamy, która grała w grę „Tomb Raider” będąc niewiele starszą ode mnie. W filmie Larę poznajemy, jako młodą dziewczynę uprawiającą boks i dorabiającą sobie, jako kurier. Okazuje się, że ta piękna dziewczyna, nie musiałaby pracować, gdyby podpisała spadek po swoim ojcu. Dlaczego więc tego nie zrobi? Odpowiedź jest prosta – Lara nie wierzy w śmierć swojego taty. Ojciec głównej bohaterki zaginął kilka lat wcześniej, lecz dziewczyna wierzy, że nadal żyje. W końcu wpada na trop i w towarzystwie poznanego żeglarza wyrusza na wyspę Yamatai, by go odnaleźć. Zaraz po przybyciu zaczynają się kłopoty. Na wyspie znajdują się już nie zbyt przyjaźnie nastawieni ludzie, którzy pod dowództwem człowieka o imieniu Mathias szukają grobowca królowej Himiko. Lara sporo o niej wie z dziennika swojego ojca. Królowa, o której mowa miała potężne moce, panowała nad życiem i śmiercią i tą tajemnicę chce poznać Mathias. Młoda dziewczyna nie chce do tego dopuścić. Lara na wyspie doświadcza wielu przygód, pokonuje pułapki, rozwiązuje zagadki, uczy się strzelać z łuku i za wszelką cenę próbuje przeżyć. Odnajduje również ojca, który ginie chcąc nie dopuścić do odkrycia tajemnicy Himiko.

Moim zdaniem film warty jest obejrzenia. Jest w nim wiele zwrotów akcji, ciekawe przygody i świetna muzyka. Poza tym fajnie ogląda się ambitną, młodą, inteligentną dziewczynę, która dzięki swojej upartości i umiejętnościom potrafi pokonać wiele przeszkód, a to wszystko po to by osiągnąć swój założony cel.

Oliwia Korzonek



Czy warto obejrzeć "Ted 2"

Według mnie warto obejrzeć film „Ted 2”, ponieważ jest bardzo komediowy. Film wszedł do kin w 25 czerwca 2015 roku, a poprzednia cześć Ted wszedł do kin w 29 czerwca 2012 roku. Powstał w Stanach Zjednoczonych. Film trwa 115 min. Głównym bohaterem jest Ted (Miś). Film ten ostatnio leciał w polskiej telewizji 24.03.2018 roku. Występują tam John Bennett , Ted ,Samantha Jackson ,Tami-Lynn . Postacie grają Mark Wahlberg , Seth MacFarlane , Amanda Seyfried i Jessica Barth.

Mi osobiście film się podobał. Potrafił rozśmieszyć i wzruszyć. Polecam!

Dominik Sońta