Piotruś królik, reż. Will Gluck

Piotruś królik to film oparty na klasycznej powieści Beatrix Potter. Piotruś to energiczny i pełen szalonych pomysłów królik, który wraz ze swoją równie zwariowaną rodzinką, w której w skład wchodzą Ciapcia, Kłapcia, Puchowy Ogonek i Beniamin, pragnie dostać się do ogródka pana McGregora. Piotruś i jego paczka chce do woli objadać się przepysznymi warzywami z ogrodu sąsiada. Wszystko wskazuje na to, że będzie to prosta sprawa. Gospodarz niespodziewanie jednak opuszcza ten świat, a Piotruś i jego przyjaciele będą musieli zmierzyć się z o wiele przebieglejszym przeciwnikiem, który zamieszka w domu pana McGregora. Walka toczy się, oczywiście, o ogródek pana McGregora, ale również o serce zakochanej w zwierzętach sąsiadki. Zdecydowanie najmocniejszym punktem tej produkcji jest niegłupi i wywołujący śmiech humor. Cała intryga, wokół której budowana jest historia jest zabawna i inteligentna, przez co widz nie czuje się znudzony. Piotruś Królik to ciekawa, zabawna opowieść pełna barwnych postaci, to kolejny udany film familijny.

Alicja Tokarczyk

"Kurier Jedynki"

SP nr 1 w Leszczynach



„Gwiezdne bitwy”

Reżyseria – George’ a Lucasa

„Star Wars” to seria filmów fantastycznych, która została zapoczątkowana w 1977 r. Jako pierwsza została nakręcona Nowa Nadzieja (obecnie cz. 4). Następnie nakręcono:

* Imperium kontratakuje w 1980r.

* Powrót Jedi w 1983r.

* Mroczne Widmo w 1999r.

* Atak klonów w 2002r.

* Zemsta Sithów w 2005r.

* Przebudzenie Mocy w 2015r.

* Ostatni Jedi w 2017r.

Akcja wszystkich filmów toczy się w zmyślonej galaktyce i odległej przeszłości. Każdy film rozpoczyna się od zdania: Dawno, dawno temu w odległej galaktyce... W filmach występują zarówno ludzie jak i zmyślone, fantastyczne postacie oraz roboty. Poruszanie się po galaktyce w podróżach międzygwiezdnych umożliwiają statki kosmiczne o hipernapędzie. W filmach głównym tematem jest walka dobra ze złem. Dobro reprezentują Jedi a zło Sithowie. W walkach używane są Blastery (rodzaj broni laserowej), Miecze świetlne i Moc (którą dysponują tylko Jedi i Sithowie).

W tych filmach zaciekawiło mnie to w jaki sposób walczyli ze sobą zwolennicy Jedi i Sithów. Najciekawsze były bitwy w przestrzeni kosmicznej oraz walki na miecze świetlne. Podobało mi się kiedy podróżowali pomiędzy planetami używając hipernapędu pozwalającego podróżować z prędkością światła. Ciekawe było poruszanie pojazdów po ziemi, ponieważ nie dotykały one powierzchni. Podobały mi się także roboty, które robiły dużo rzeczy za człowieka i wykonywały wszystkie polecenia.

Polecam tę serie filmów fanom fantastyki i podróży w kosmosie.

Filip Wolan



„SPOSÓB NA ALCYBIADESA”


Film jest ekranizacją powieści Kornela Makuszyńskiego o takim samym tytule. Reżyserii podjął się jest Waldemar Szarek.

Adaptacja powieści opowiada o klasie 1A w Liceum im. Lindego w Warszawie. Uczniowie tej klasy mają kiepskie wyniki w nauce, co wpływa negatywnie nie tylko na ich klasę, a także na starsze grupy. Dwie osoby z klasy chcą wykupić od starszego kolegi sposób na nauczyciela, aby sprawiać wrażenie posiadających wiedzę. Okazało się, że stać ich tylko na sposób na nauczyciela historii – Alcybiadesa. Chłopcy wykupują sposób i wykorzystują go na gogu. Historyk myśli, że uczniowie wszystko wiedzą i zaprzestaje robienia sprawdzianów w całej klasie. Grono pedagogiczne krytykuje zachowanie Misiaka, wypominając, że w tej klasie są najgorsi uczniowie. Ekranizacja kończy się wycieczką przez park, gdzie Ciamciara (jeden z nieuków) wykazuje się wiedzą na temat pomnika.

Film bardzo mi się podobał, ze względu na fabułę, która była ciekawa. Polecam wszystkim ten film, ale uważajcie, ponieważ bardzo różni się od lektury. Między innymi brakuje jednego z „czwórki wyczynowców” i dodano wątek miłosny.

Filip Radeberg-Skorzysko, Niecodziennik Szkolny




Recenzja filmu pt. „Czarna pantera”

Czarna Pantera w reżyserii Ryana Cooglera to niezwykła opowieść o życiu młodego króla Wakandy. Małe, afrykańskie królestwo ma priorytetowe zadanie, mianowicie strzeże swojego wielkiego sekretu. Wakanda została zbudowana w na zgliszczach po katastrofie kosmicznej. W dawnych czasach sawannę uderzyła planetoida wypełniona wibranium. A więc tym samym materiałem, z którego powstała tarcza Kapitana Ameryki. I w ten sposób scenarzyści Marvela nawiązali do przygód Advengers.

Wakandczycy wykorzystali ten budulec, aby stworzyć potężną i bogatą cywilizację, którą ukrywają pod osłoną kraju pogrążonego w afrykańskiej nędzy, wykorzystując do tego iluzję, osiągniętą między innymi przez gigantyczne pole maskujące. Wakanda to kraina przyszłości, pełna technicznych nowinek i bogactw. Kraj ten nie wykorzystuje swojej technologicznej mocy do wojen, niestety nie udziela żadnej pomocy ciemiężonym sąsiadom.

Mimo że na początku, jak oglądałam ten film, wydawało mi się, że nie spodoba mi się, ale teraz z niecierpliwością czekam na następną część. Ciekawa muzyka, interesujące efekty specjalne i dość intrygująca fabuła sprawiły, że z przyjemnością oglądałam nowe przygody bohaterów Marvela.

Julia Rudnicka, Niecodziennik Szkolny



Transformers

Film opowiada o życiu zwykłego 18-latka który ma dostać swoje pierwsze auto. Rodzice przez przypadek kupują autobota.

Mimo że wygląda jak zwykłe auto to jednak chłopak jest przerażony jego zachowanie. Radio włącza się samo. Pewnej nocy auto bez kierowcy odjeżdża spod domu. Później goni chłopaka. W ten sam dzień auto policyjne zamienia się w robota i wypytuje go o okulary jego pradziadka. Jego auto jednak wywozi go statmtąd. Później jednak zostaje (auto) on porwany do badań przez wojsko. Chłopakowi udaje się przekonać dowódcę że tylko Bumblebee potrafi uratować planetę przed Megatronem.

Później toczy się wojna o ziemię w której ludzie wygrywają. Efekty specjalne są bardzo dobrze zrobione.

Magdalena Wojtowicz „Nasza Dwójka”



Trzynaście powodów

Film opowiada o przygodach Claya który po śmierci Hannah nie wie co ze sobą zrobić.

Pewnego dnia przed drzwiami znajduje kasety na których są nagrane powody przez które Hannah się zabiła. Clay odsłuchuje je wszystkie. Każdym powodem jest człowiek który zepsuł życie Hannah. Na jedenj z tych kaset znalazł się także on. Jednak Hannah wyjaśniła na niej że innym sposobem nie dostałby ich i prosiła go o dowiedzenie prawdy. Clay’owi nikt nie chciał wieżyć. Jednak na koniec 1 sezonu sprawa się wyjaśnia. Trzynaście powodów to film z wieloma zagadkami i zawiłościami losu.

Ja opisałam go tylko w kilku słowach jednak film powstał na podstawie książki więc na pewno zajęłobyto kilkaset stron.

Magdalena Wojtowicz „Nasza Dwójka”



Książę Kaspar

Książka zaczyna się od przybycia hrabiny do hotelu plaza. Narratorem jest boy hotelowy.

Kaspar dociera do hotelu w całkowicie nie królewskiej klatce. Po niedługim czasie boy zaczyna być ulubieńcem hrabiny a ona zabiera go na swój koncert. Jest załamany dowiedziawszy się o jej śmierci. Kaspar też nie może tego znieść i przestaje jeść. Aby uchronić kota przed schroniskiem chłopak zabiera go do swojego pokoiku mimom zakazu posiadania zwierzat. Pewnego dnia spotyka dziewczynkę dzięki której Kaspar zaczyna jesć. Zaprzyjaźnia się z nią. Kilka dni później jej rodziny zamierza płynąć Titanicem chłopak zabiera się z nimi. Udaje im się przetrwać katastrofę i dopłynąć do brzegu.

Uważam że książka jest godna przeczytania ponieważ pokazuje mądrość zwierząt oraz przywiązanie do ludzi.

Magdalena Wojtowicz „Nasza Dwójka”



Matylda

Film opowiada o dziewczynce która jest nad wiek mądra (w wieku 2 lat nauczyła się czytać).

Idzie do szkoły którą rządzi okropna dyrektorka. Każdy się jej boi ponieważ rzuca swoimi uczniami i zamyka ich na kilkanaście godziny w niebezpiecznej komorze. Dziewczynka odkrywa że ma dar sterowania rzeczami siłą wzroku. Jej nauczycielka opowiada jest o tym ze dom w którym mieszka dyrektorka w rzeczywistości należy do niej. Matylda postanawia dać nauczkę dyrektorce. Podczas wizytacji sterowała kreda która pisała po tablicy. Podając się za Mangusa – zmarłego ojca wychowawczyni. Kazała dyrektorce oddać dom wychowawczyni. Później rodzina Matyldy musiała uciekać za granice aby jej ojca nie złapała policja. Wtedy wychowawczyni za namową dziewczynki zdecydowała się ją zaadoptować.

Moim zdaniem film warto obejrzeć ponieważ pokazuje jak samodzielna może być kilkuletnie dziecko.

Magdalena Wojtowicz „Nasza Dwójka”



Alvin i wiewiórki

Dave Seville stwarza piosenkę której żaden człowiek nie potrafi odpowiednio zaśpiewać.

Pewnego dnia do jego domu trafiają 3 gadające wiewiórki. Do tego potrafią zaśpiewac jego piosenkę. Jednak wstydzą się wystepowac. Po pewnym czasie zostają jednak gwiazdami. Wtedy Ian proponuje wiewiórką pracę dla niego. Jednak bardzo źle je traktuje i wirwiórki od niego uciekają. Wracają do Dave. Od tej pory zostają szczęśliwą rodziną.

Film jest bardzo ciekawy. Efekty specjalne którymi stworzyli wiewiórki są bardzo dobre. Uważam że film jest warty obejrzenia.

Magdalena Wojtowicz „Nasza Dwójka”



„Kraina Lodu „ – film animowany

,,Kraina lodu” Kraina lodu to film animowany dla najmłodszych widzów telewizji. Powstał on w 2013 roku.

Opowiada ona o życiu dwóch księżniczek .Jedna z nich Elsa dostała magiczną moc lodu. Podczas zabawy Elsa niechcący trafiła swoją siostrę Annę w głowę. Ta mdleje i Elsa zaczyna bać swojej mocy. Po wszystkich wydarzeniach Anna miała wymazane z pamięci wszystkie wspomnienia z mocą Elsy i zostały one zastąpione normalnymi bez mocy. Minęło kilka lat i gdy Elsa była przygnębiona jej rodzice musieli wyruszyć w podróż i niestety na morzu zaczęły się robić fale i statek zatoną obydwoje zginęli. Siostry są bardzo smutne z tego powodu. Wkrótce nadchodzi dzień koronacji , ponieważ królestwo nie może dłużej żyć bez władcy. Dla Anny był to bardzo szczęśliwy dzień tak i z resztą całe miasto. Anna wpadła na księcia Hansa i się w nim zakochuje. Po jakimś czasie razem postanawiają że się ożenią jednak Elsa nie wyraża zgody na ślub i Anna ze złości zrywa jej rękawiczkę z ręki. Elsa wpada w szał ,skazuje miasto na wieczną zimę i ucieka. Na oddalonym od miasta wzgórzu tworzy przepiękny, ogromny zamek z lodu. Anna wyrusza na poszukiwanie Elsy i po drodze spotyka Christofa i jego renifera. Gdy szli już bardzo długo spotkali bałwana Olafa , którego stworzyła Elsa. Dotarcie do zamku nie było takie łatwe ponieważ wejścia pilnował ogromny stwór z śniegu.

Polecam pooglądać ten film ponieważ jest bardzo zabawny.

Paulina Szczepek „Nasza Dwójka”